SK

Prindi

Korduma Kippuvad Küsimused

 • Mis on Digital Signature PUK kood?
PUK kood mis on paberil kleepsu all.
 • Mis on Digital Signature PIN kood?
Tuleb ise lisada kasutades Digital Signature PUK koodi.
 • Mis on Adminstraatori parool?
Administraatori parool on paberil, kleepsu all.
 • Ma sisestasin vale parooli korduvalt ja pulk läks lukku, mis teha?
Kui Teil on olemas krüptopulga Adminstraatori parool, siis saate krüptopulga lahti blokeerida SafeNet Authentication Client (SAC) programmi kaudu. Selleks tuleb krüptopulk ühendada arvutiga ning avada SAC programm. Klõpsates hammasratta märgile (Advanced View), paremalt kolmas ikoon on "Set token password". Sellele klõpsates küsitakse Teie käest admin parooli ning seejärel saate genereerida uue kasutamise PIN-koodi.
Kui krüptopulga Admin parooli ei ole, on võimalus krüptopulk initsialiseerida (kui tegemist on FIPS pulgaga), mille käigus kustutatakse kõik krüptopulgal olevad andmed (kaasaarvatud sertifikaadid). Initsialiseerimise käigus saate genereerida uued paroolid ning uue privaatvõtme ning tellida uue sertifikaadi.
 • Kuidas genereerida CSR'i?
Õpetus CSR'i loomiseks siin.
 • Tahan tellida krüpteerimissertifikaati
Krüpteerimissertifikaadi saate tellida siit. Tellimuse peab allkirjastama asutuse allkirjaõiguslik isik või tema volitatud esindaja. Kui tellimus on meie poolt lõpetatud, saadetakse organisatsiooni all märgitud e-posti aadressile ja tellija e-posti aadressile teade sertifikaadi allalaadimise lingiga. Kui tellimusele on märgitud kontaktisik, saadetakse teade kontaktisikule.
 • Tahan tellida autentimissertifikaati
Autentimissertifikaati saab tellida siit. Tellimuse peab allkirjastama asutuse allkirjaõiguslik isik või tema volitatud esindaja. Kui tellimus on meie poolt lõpetatud, saadetakse organisatsiooni all märgitud e-posti aadressile ja tellija e-posti aadressile teade sertifikaadi allalaadimise lingiga. Kui tellimusele on märgitud kontaktisik, saadetakse teade kontaktisikule.
 • Tahan tellida e-Templi sertifikaati
E-templi sertifikaati saame väljastada ainult turvalisel andmekandjal. Turvalisel andmekandjal peab olema üks järgnevatest sertifikaatidest: föderaalsete teabetöötlusstandardite väljaanne 140-2, tase 2 (FIPS 140-2, tase 2) või kõrgem Common Criteria (CC) (standard EN 419 211, kaitseprofiilide turvalise allkirja loomine ja muud seotud seadmed). E-templi sertifikaadi saad tellida siit. Tellimuse peab allkirjastama asutuse allkirjaõiguslik isik või tema volitatud esindaja. Kui tellimus on meie poolt lõpetatud, saadetakse organisatsiooni all märgitud e-posti aadressile ja tellija e-posti aadressile teade sertifikaadi allalaadimise lingiga. Kui tellimusele on märgitud kontaktisik, saadetakse teade kontaktisikule.
 • Tahan tellida e-Templi sertifikaati QSCD'l
QSCD e-templiga on nõue, et väljastame sertifikaadi ainult SK-st soetatud seadmele, SK genereerib ise võtmepaari ja impordib sertifikaadi krüptopulgale. E-templi sertifikaadi saad tellida siit. Tellimuse peab allkirjastama asutuse allkirjaõiguslik isik või tema volitatud esindaja.
Kui tellimus on meie poolt täidetud, saadetakse organisatsiooni all märgitud e-posti aadressile ja tellija e-posti aadressile teade sertifikaadi allalaadimise lingiga. Kui tellimusele on märgitud kontaktisik, saadetakse teade kontaktisikule.
 • Kui palju maksab sertifikaat?
Sertifikaadi hind sõltub selle kehtivusajast ja tüübist. Kui soovid krüptopulgaga sertifikaati, siis lisandub krüptopulga maksumus, kõikidele hindadele lisandub käibemaks. Tutvu hinnakirjaga siin.
 • Meil on soov ühineda X-teega, mida ma pean tegema?
Mida vajate X-tee jaoks täpsemalt, sõltub sellest, kas olete X-tee turvaserveri pidaja või klient. Turvaserveri pidajal on oma turvaserver, klient kasutab kellegi teise turvaserverit. X-tee liikmel tuleb hankida vaid e-templi sertifikaat. Kliendi poolse sertifikaadi saab tellida siit. X-tee turvaserveri pidaja peab hankima kogu komplekti: e-templi ja autentimissertifikaadi, valideerimisteenuse ja ajatempliteenuse. Tellimuse saab esitada siin. E-templi sertifikaadi puhul on nõue, et privaatvõti peab asuma turvalisel andmekandjal. Turvalise andmekandjana viitame seadmele, millel on kehtiv FIPS (Federal Information Processing Standards Publication 140-2 tase 2 (FIPS 140-2 Level 2) või CC (Common Criteria (CC)) (standard EN 419 211, Protection Profiles). turvalise allkirja loomise ja muude seotud seadmete jaoks) sertifikaat. Tellimisvormile tuleb lisada ka seadme nimi ja seerianumber, püsivara ja riistvara versioon, üleslaaditud seadme sertifikaat ja selle number. Tellimuse peab allkirjastama asutuse allkirjaõiguslik isik või tema volitatud esindaja.
 • Organisatsiooni sertifikaat on aegumas, kas ma saan seda pikendada?
Sertifikaati ei ole võimalik pikendada. Kui sertifikaat hakkab aeguma, siis tuleb tellida uus sertifikaat.
 • Sain kirja, et organisatsiooni e-Templi sertifikaat aegub, mis ma pean tegema?
Esmalt on vaja teada, kas Teie organisatsioon kasutab FIPS või QSCD tasemega e-Templit, see info on saadaval SafeNet Authentication Clientis. Kui olete saanud antud info, siis käituda vastavalt punktile "Tahan tellida e-Templi sertifikaati" või "Tahan tellida e-Templi sertifikaati QSCD'l".
 
 • Sain kirja, et organisatsiooni krüpteerimissertifikaat aegub, mis ma pean tegema?
Krüpteerimissertifikaadi saate tellida siit. Tellimuse peab allkirjastama asutuse allkirjaõiguslik isik või tema volitatud esindaja. Kui tellimus on meie poolt lõpetatud, saadetakse organisatsiooni all märgitud e-posti aadressile ja tellija e-posti aadressile teade sertifikaadi allalaadimise lingiga. Kui tellimusele on märgitud kontaktisik, saadetakse teade kontaktisikule.
 • Sain kirja, et organisatsiooni autentimissertifikaat aegub, mis ma pean tegema?
Autentimissertifikaati saab tellida siit. Tellimuse peab allkirjastama asutuse allkirjaõiguslik isik või tema volitatud esindaja. Kui tellimus on meie poolt lõpetatud, saadetakse organisatsiooni all märgitud e-posti aadressile ja tellija e-posti aadressile teade sertifikaadi allalaadimise lingiga. Kui tellimusele on märgitud kontaktisik, saadetakse teade kontaktisikule.
 • Kas e-Templit on võimalik kasutada pilveteenustel ?
Hetkel ei ole võimalik QSCD'd kasutada pilveteenuses. FIPS tasemega sertifikaati on võimalik kasutada.
 • Soovin osta krüptopulka
Krüptopulka on võimalik osta meilt. Selleks tuleb ära täita tellimisleht meie kodulehel siin
 • Mul on enda krüptopulk, kas ma võin seda kasutada?
Kui Te olete saanud krüptopulga meilt ja see on veel kehtiv, siis me aksepteerimise sellist pulka. Kui Te olete saanud krüptopulga mujalt, siis palun kontrollige, et antud pulk on olemas siin ja on veel kehtiv.
 • Mida teha kui DigiDoc4 kliendis kuvatakse allkirjastamisel teade "juurdepääsutõend on aegunud..."? 
Selle parandamiseks on 2 varianti: 
 1. Tehke tarkvarauuendus rakendusele;
 2. Taastage rakenduse algseaded mida saab teha valides ülevalt paremalt äärest seaded ja seejärel vasakult menüüst teenused ning vajutades taasta algseaded, mis asub all paremal ääres sulge kõrval. Juhul kui kumbki ülal mainitud variantidest ei aidanud palun pöörduge ID-kaardi abiliini poole +372 666 8888.
 • Mida teha kui DigiDoc4 kliendis  kuvatakse allkirjastamisel teade "10 allkirja limiit hakkab täituma" ja/või "allkirjade limiit on täitunud"?
Siinkohal tuleb arvestada sellega, et allkirju antakse IP aadressi põhiselt mitte isiku ehk kui annate allkirju kontorivõrgus siis suure tõenäosusega ei ole Teie ainukene allkirjastada. Lahendus oleks see kui ettevõte tellib meie käest kõik allkirjastamiseks vajalikud teenused. Pakume allkirjastamis DigiDoc kasutajale mõeldud paketti, mille kohta leiab infot siit. Paketiga liitujale antakse IP-aadressipõhine ligipääs Mobiil-ID teenusele, Smart-ID teenusele, Ajatempliteenusele ja Kehtivuskinnitusteenusele.
Teenuseid on võimalik tellida siit.