SK

Prindi

Smart-ID

Mis on Smart-ID?

Smart-ID on lihtsaim, kiireim ja turvalisim viis, mille kaudu tagada klientide ligipääs sinu e-teenusele. 

Smart-ID on uue põlvkonna elektrooniline isikutuvastusteenus, mis on loodud SK ID Solutionsi ja Cybernetica koostöös. Tootes on kasutatud tehnoloogiat, mille osas on Cybernetica AS esitanud patenditaotluse või on välja antud patent.

Proovi järele, kui lihtne on Smart-ID kasutamine!

Smart-ID puhul on autentimis- ja allkirjastamisvahendiks kasutaja nutiseade. Smart-ID on nutitelefonis või tahvelarvutis lihtsasti kasutatav – kasutamiseks pole vaja lisaseadmeid, nagu spetsiaalne SIM-kaart või kaardilugeja.

Smart-ID lansseerimine oli üks kiiremaid maailmas: kolm Balti riiki, kaks kuud ja üle 100 000 lõppkasutaja! 

 

Miks lisada e-teenusele Smart-ID tugi? 

Smart-IDd saab kasutada e-teenustesse (nt internetipanka) sisenemiseks kui ka elektrooniliste allkirjade andmiseks. 

Smart-ID on QSCD ehk kõrgeima võimaliku usaldustasemega elektroonilise allkirjastamise teenus. 
See annab võimaluse luua Smart-IDga allkirju, mis on tunnustatud kõigis Euroopa Liidu riikides võrdväärselt omakäelise allkirjaga – Eesti kontekstis tähendab see seda, et tehtud allkiri on samaväärne allkirjadega, mida antakse Mobiil-ID ja ID-kaardiga. Loe lisaks siit.

SK on Smart-ID loomisel pidanud silmas rahvusvahelist kasutust, mis tähendab, et identiteet, mis väljastatakse ühes riigi, on kasutatav ka mõnes muus Smart-ID lahendust kasutavas riigis. Seega võib Smart-ID olla tulevikus võti paljude ELi e-teenuste kasutamiseks.

Smart-ID eelised:

 • mugav ja kiire lahendus;
 • riikideülene kasutus - sama Smart-ID töötab erinevates riikides;
 • juriidiliselt kehtivad allkirjad;
 • klientide suunamine digikanalitesse;
 • seadmeteülene kasutus.

Smart-ID on turvaline: 

 • innovaatiline lahendus - kõrgelt arenenud krüpteerimismetoodikad;
 • kõrge turvalisuse tase - tõestatud PKI põhimõtted;
 • toimingute tõestusväärtus; 
 • tugev autentimine - kontrollitud ja standarditele vastav väljastusprotsess;
 • kõrgetasemeline kloonituvastus.

 

Turvalisus

Smart-ID toimib avaliku võtme krüptograafia tunnustatud põhimõtetel. Võrreldes muude kasutaja tuvastamise tehnoloogiatega, nagu PIN-kalkulaatorid või ühekordsed SMS-koodid, annavad avaliku võtme infrastruktuur ja digiallkirjastamise võimekus järgmised eelised: kõrge turvalisus, tehingute ümberlükkamatus, tugev autentimine ja üleeuroopaliselt tunnustatud allkirjad. Smart-ID lahenduses on kasutaja privaatvõti kaitstud kaasaegsete krüptograafiliste algoritmidega, mis kasutaja jaoks tähendab salajasi PIN-koode. Kasutaja identiteeti ei säilitata Smart-ID äpis, see on kaitstud ja hoitud teenusepakkuja poolt.

Smart-ID põhineb kahefaktorilisel autentimisel. See tähendab, et lahendust saab kasutada vaid kombinatsioonina sellest, mis kasutajal on – nutiseade – ja mida kasutaja teab – PIN-koodid.

Lihtne kasutada

Sinu kliendi jaoks on Smart-ID kasutamine:

 • lihtne – tuleb alla laadida Smart-ID äpp ja luua konto; 
 • mugav – Smart-ID on nutiseadmes, mis on alati käepärast;
 • turvaline – kindel ja turvaline viis elektrooniliseks isikutuvastuseks ja allkirjastamiseks.

Smart-ID rakendus toimib iOS ja Android operatsioonisüsteemidel. Äpp on mitmekeelne ja seda saab lisaks inglise ja vene keelele kasutada nii eesti, läti kui ka leedu keeles. Rakenduse kasutajaliides on lihtne ja harjumuspärane, võimaldades kasutajal registreerida konto, kinnitada autentimis- ja allkirjastamispäringuid ning hallata oma Smart-ID kontot.

Smart-IDd saab kasutada mitmel nutiseadmel. Kasutaja peab registreerima eraldi konto erinevate Smart-ID seadmete jaoks – seda tuleb teha iga seadme jaoks vaid ühel korral.

Proovi tasuta demo

Kiire ja turvaline ligipääs Smart-ID abil julgustab rohkem kasutajaid sinu e-teenust tarbima. Smart-ID lahendus baseerub REST API-l, mida on lihtne kasutada kõigi moodsate arendusraamistikega. Ole innovatiivne – lisa Smart-ID oma e-teenusele juba täna!

Smart-IDd saad tasuta testida demokeskkonnas.

Hinnad

Tutvu hinnakirjaga:

 

Referentsid

 

LHV Pank:
Smart-ID isikutuvastusvõimaluse lisamine kahekordistas ühes kuus uute mobiilipanga kasutajate arvu. Oleme teenusega väga rahul nii tehnilise liidestuse lihtsuse kui ka rakenduse kasutusmugavuse osas. Seda tunnet jagavad ka meie interneti- ja mobiilipanga kliendid, kellest juba 25% kasutab Smart-ID võimalusi.

 

Smart-ID teenus vastab
eIDASe nõuetele ja on kantud
Euroopa usaldusnimekirja.

Telli Smart-ID

Telli

Telli Smart-ID

Telli

Kontakt

Küsi lisainfot või pakkumist

SK klienditugi
e-post: sales[A]skidsolutions.eu
telefon: 610 1885

Vaata lisaks