SK

Prindi

Teenused X-tee liikmele

Infosüsteemide andmevahetuskiht X-tee on tehniline ja organisatsiooniline keskkond, mis korraldab turvalist internetipõhist andmevahetust infosüsteemide vahel. Oma nimegi on X-tee saanud võrdlusest ristmikuga, kus kohtuvad andmekogud ja infosüsteemid, et üksteisega turvaliselt ning teatud volituste piires infot vahetada. 
Turvaserveri põhiülesanne on päringute vahendamine viisil, mis tagaks nende hilisema tõestusväärtuse.

Äriline kasu

X-tee vahendusel suhtleb üle 200 infosüsteemi ning see võimaldab liikmete vahel vahetut turvalist andmevahetust. X-teega liidestamine võimaldab asutusel kokku hoida ressursse, sest koosvõimeline ja turvaline andmevahetuskiht kõigi teiste X-tee liikmetega on juba olemas. Andmevahetus kõigi X-tee ökosüsteemi liikmete vahel on oluliselt tõhusam.

Andmevahetuse terviklikkuse tagamiseks ning X-teel vahendatud sõnumi ja X-tee liikme seose tuvastamiseks peavad turvaserveris olema seadistatud ja kasutatavad X-tee keskuse nõuetele vastavad kvalifitseeritud usaldusteenuse osutajate kõik järgmised teenused: sertifitseerimis-, sertifikaadi kehtivuskinnitus- ja ajatempliteenus. X-tee liikmetel on kohustus kasutada kvalifitseeritud usaldusteenuse pakkujaid. SK kvalifitseeritud usaldusteenused on kirjeldatud X-tee konfiguratsioonis

Hinnad ja tellimine

X-tee liikme sertifikaatide hinnakiri asub siin

  • Kui käitad ise oma X-tee turvaserverit, telli teenused turvaserveri pidajana (vajalikud on autentimis- ja e-Templi sertifikaadid ning kehtivuskinnitusteenus ja/või ajatempliteenus).
  • Kui sa ei ole turvaserveri omanik ning ostad turvaserveri majutuse teenust sisse, telli teenused turvaserveri kliendina (vajalik vaid e-Templi sertifikaat). 

Telli vajalikud usaldusteenused siit:

Telli turvaserveri kliendina 

Telli turvaserveri pidajana

Probleemide korral X-teega võtke ühendust RIA kasutajatoega.

Kontakt

Küsi lisainfot või pakkumist

SK klienditugi
e-post: sales[A]skidsolutions.eu
telefon: 610 1883